Scroll to top

Ostrým nožom


Každá generácia má svoju obeť

2019, SK, CZ, 89 minút, dráma, MP 15

Príbeh otca, ktorému zavraždia syna. Z útoku sú obvinení štyria páchatelia, pre chybné rozhodnutie sudkyne sa však dostanú na slobodu. Otec, odhodlaný odhaliť pravdu, sa púšťa do nevyrovnaného boja s nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom aj vládnucou mafiou. Dokáže v takto prehnitom systéme vyhrať?

csfd_bez
imdb

Hrajú: Roman Luknár, Ela Lehotská, David Hartl, Miroslav Krobot, Marián Mitaš, Táňa Radeva, Jana Oľhová, Moloch Vlavo a Momo
Réžia: Teodor Kuhn
Scenár: Jakub Medvecký, Teodor Kuhn
Kamera: Denisa Buranová
Strih: Pavel Hrdlička
Hudba: Michal Novinski
Architekt: Michal Lošonský
Kostýmy: Martina Čerňáková
Masky: Michala Frimmerová
Zvuk: Tobias Potočný
Titulná skladba: Jana Kirschner
Koproducenti: Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý
Producent: Jakub Viktorín

Fotogaléria

Trailer

Režisér o filme

Inšpiráciou pre film Ostrým nožom je prípad, kedy v roku 2005 na Tyršovom nábreží skupina neonacistov zavraždila mladého chlapca. Polícia začala hon na páchateľov a občania sa protestmi vyhranili voči extrémizmu. Bratislavské ulice sa naozaj istú dobu zdali byť bezpečnejšie. No čoskoro záujem o prípad vyhasol, informácií ubúdalo a obžalovaných oslobodili. Ostala iba rodina s mŕtvym synom, dožadujúca sa spravodlivosti. A nepotrestaní vinníci sa jej dodnes smejú do očí.
Hraným filmom Ostrým nožom si kladiem za cieľ otvoriť túto boľavú ranu, jednu z najpálčivejších v dejinách moderného Slovenska. Prípad neobjasnenej smrti nevinného študenta je symptomatický pre problémy našej spoločnosti. Na pozadí emotívne silného príbehu film Ostrým Nožom otvára spoločenskú diskusiu na tému spravodlivosti a jej dostupnosť pre bežného, neprivilegovaného občana.

Fotogaléria / z natáčania

Titulná pieseň

Producent

Koproducenti

small_MAD

Distribútor

Partner

Realizáciu a distribúciu
finančne podporil

Film finančne
podporili

Sales

DVD filmu už v predaji