Scroll to top

O nás

Nutprodukciu založili v roku 2015 traja producenti – Jakub Viktorín, Tomáš Hrubý a Pavla Janoušková Kubečková. Od svojho vzniku sa spoločnosť zameriava na hľadanie talentovaných slovenských autorov; medzinárodné koprodukčné spolupráce či animované filmy.

Spoločnosť nedávno uviedla film Ostrým nožom (2019), ocenený ako najlepší film na MFF Febiofest Praha a za najlepšiu réžiu na MFF Cottbus, koprodukovala film Agnieszky Holland Cez kosti mŕtvych (2017), ktorý získal Strieborného medveďa na Berlinale, dokument Cirkus Rwanda (2018, MFF Karlove Vary) či krátky animovaný film Cez palubu! (2019), uvedený na festivale Cinekid.

Jakub Viktorín

Ešte počas štúdia na vysokej škole založil Jakub medzinárodné podujatie Visegrad Film Forum. Ako výkonný producent pracoval na filmoch ako Domácí péče (KVIFF, Plam Springs IFF) alebo Červený kapitán (Talinn Black Nights). V roku 2015 spoluzaložil produkčnú spoločnosť nutprodukcia. Nutprodukcia nedávno produkovala filmy Cez kosti mŕtvych (Berlinale), Cirkus Rwanda (KVIFF) alebo Ostrým nožom (IFF Cottbus). Ako producent sa zameriava na arthouse hrané filmy a kvalitné televízne minisérie. Svoje schopnosti neustále zdokonaľuje účasťou na mnohých európskych filmových workshopoch (EAVE, Midpoint, SOFA).

Tomáš Hrubý

V roku 2009 spoluzaložil českú produkčnú spoločnosť nutprodukce. Je jedným z producentov minisérie HBO Horiaci ker, ktorú režírovala Agnieszka Holland. Produkoval tiež filmy Nic jako dřív (IDFA 2017) alebo animovaný film Pandy (Cinefondation výber v Cannes). V roku 2015 spoluzaložil slovenskú produkčnú spoločnosť nutprodukcia. V roku 2016 produkoval televízny seriál Pustina pre HBO Europe, ktorý pomáhal taktiež vyvíjať. Spolupracoval na produkcii filmu A. Holland Cez kosti mŕtvych. Popri práci producenta v súčasnosti pôsobí ako pedagóg na FAMU.

Pavla Janoušková Kubečková

V roku 2009 spoluzaložila českú produkčnú spoločnosť nutprodukce. Produkovala viacero dokumentárnych filmov, napríklad Show! (Cena českých kritikov), Velká noc, Pevnost (oba premiéra na CPH: DOX), FC Roma (KVIFF 2016) alebo Nic jako dřív (IDFA 2017). V roku 2015 spoluzaložila slovenskú produkčnú spoločnosť nutprodukcia. Je tiež jednou z producentiek minisérie HBO Horiaci ker režisérka Agnieszky Holland Pustiny, ktoré mali medzinárodnú premiéru v Toronte 2016. Produkovala aj film A. Holland Cez kosti mŕtvych.

Monika Lošťáková

Monika sa zameriava na vývoj a produkciu dokumentárnych filmov, tvorbu distribučných stratégií a prípravu žiadostí o financovanie nutprodukcie od roku 2015. Je zároveň programová koordinátorka Medzinárodného filmového festivalu Febiofest Bratislava, filmového festivalu 4 živly a medzinárodného vzdelávacieho podujatia Visegrad Film Forum. Od roku 2017 pracuje taktiež v produkčnej spoločnosti Super film, kde primárne produkuje dokumenty a dokumentárne televízne seriály.

Zoznam projektov

Vo vývoji
Velvet Generation
Karavan
Cowgirl
Vina
Naši ľudia
Ešte nie som kým chcem byť

 

V produkcii
Eco Terro
Tonda, Slávka a Génius
Obeť
Manželé Stodolovi

 

Dokončené
Milý tati (2021)
S úctou, Váš sociálny systém (2020)
Cez palubu! (2019)
Ostrým nožom (2019)
Cirkus Rwanda (2018)
Cez kosti mŕtvych (2017)

Služby

– filmové produkcie
– servisné filmové produkcie
– produkcia eventov
– reklamná produkcia

instagram-nuevo-logo
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Zo zákulisia natáčania