Scroll to top

O nás

Nutprodukciu založili v roku 2015 traja producenti – Jakub Viktorín, Tomáš Hrubý a Pavla Janoušková Kubečková. Od svojho vzniku sa spoločnosť zameriava na spolupráce so  slovenskými autormi či medzinárodné koprodukcie.

Spoločnosť nedávno uviedla film Obeť (2022) Michala Blaška, ktorá bola súčasťou programu prestížnych festivalov ako Benátky,Toronto či Busan, Ostrým nožom (2019), ktorý získal 8 nominácii na národné ceny Slnko v sieti a bol ocenený za najlepšiu réžiu na MFF Cottbus, koprodukovala krátky film Diany Cam Van Nguyen Milý tati (2021), ktorý okrem množstva ocenení z rôznych festivalov získal nomináciu od Európskej filmovej akadémie v kategórii Najlepší krátky film, či film Agnieszky Holland Cez kosti mŕtvych (2017), ktorý získal Strieborného medveďa na Berlinale.

Jakub Viktorín

Ešte počas štúdia na vysokej škole založil Jakub medzinárodné podujatie Visegrad Film Forum. Ako výkonný producent pracoval na filmoch ako Domácí péče (KVIFF, Plam Springs IFF) alebo Červený kapitán (Talinn Black Nights). V roku 2015 spoluzaložil produkčnú spoločnosť nutprodukcia. Nedávno produkoval film Obeť (2022), ktorý mal premiéru na MFF Benátky, alebo televíznu minisériu Podezření (2022), ktorá mala premiéru na MFF Berlinale. Koprodukoval tiež Cez kosti mŕtvych (2017) Agnieszky Holland ocenený Strieborným medveďom na Berlinale alebo Štátny pohreb (2019) Sergeja Loznicu s premiérou na MFF Benátky. Svoje zručnosti neustále zdokonaľuje účasťou na mnohých európskych filmových workshopoch (EAVE, Midpoint, SOFA).

Tomáš Hrubý

V roku 2009 spoluzaložil českú produkčnú spoločnosť nutprodukce. Je jedným z producentov minisérie HBO Horiaci ker, ktorú režírovala Agnieszka Holland. Produkoval tiež filmy Nic jako dřív (IDFA 2017) alebo animovaný film Pandy (Cinefondation výber v Cannes). V roku 2015 spoluzaložil slovenskú produkčnú spoločnosť nutprodukcia. V roku 2016 produkoval televízny seriál Pustina pre HBO Europe, ktorý pomáhal taktiež vyvíjať. Spolupracoval na produkcii filmu A. Holland Cez kosti mŕtvych. Popri práci producenta v súčasnosti pôsobí ako pedagóg na FAMU.

Pavla Janoušková Kubečková

V roku 2009 spoluzaložila českú produkčnú spoločnosť nutprodukce. Produkovala viacero dokumentárnych filmov, napríklad Show! (Cena českých kritikov), Velká noc, Pevnost (oba premiéra na CPH: DOX), FC Roma (KVIFF 2016), Nic jako dřív (IDFA 2017), Bratstvo (IFF Locarno 2021) či Jednotka intenzívneho života (držiteľ ocenenia Český lev v kategórii Najlepší dokumentárny film, IDFA 2021). V roku 2015 spoluzaložila slovenskú produkčnú spoločnosť nutprodukcia. Je tiež jednou z producentiek minisérie HBO Horiaci ker režisérka Agnieszky Holland Pustiny, ktoré mali medzinárodnú premiéru v Toronte 2016. Produkovala aj film Michala Blaška Obeť či film A. Holland Cez kosti mŕtvych.

Monika Lošťáková

Monika sa zameriava na vývoj a produkciu dokumentárnych filmov, tvorbu distribučných stratégií a prípravu žiadostí o financovanie nutprodukcie od roku 2015. Je zároveň programová koordinátorka Medzinárodného filmového festivalu Febiofest Bratislava, filmového festivalu 4 živly a medzinárodného vzdelávacieho podujatia Visegrad Film Forum. Od roku 2017 pracuje taktiež v produkčnej spoločnosti Super film, kde primárne produkuje dokumenty a dokumentárne televízne seriály (Vesmírny kovboj, Investigátori, Dizajn doma). Absolvovala rôzne dokumentárne workshopy vrátane IDFAcademy, vrátane Young Producers 2021 či East West Talen Lab 2021.

Zoznam projektov

Vo vývoji
Velvet Generation
Karavan
Cowgirl
Vina
Naši ľudia

V produkcii
Eco Terro
Tonda, Slávka a Génius
Manželé Stodolovi
Ešte nie som kým chcem byť

Dokončené
Obeť (2022)
Milý tati (2021)
S úctou, Váš sociálny systém (2020)
Cez palubu! (2019)
Ostrým nožom (2019)
Cirkus Rwanda (2018)
Cez kosti mŕtvych (2017)

Služby

– filmové produkcie
– servisné filmové produkcie
– produkcia eventov
– reklamná produkcia

instagram-nuevo-logo
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Zo zákulisia natáčania